Ha, eindelijk herfstvakantie! Na de drukte van de eerste schoolweken is het nu tijd om samen te ontspannen. Zin in een bioscoopbezoek? Of toch liever naar een boeiend luisterverhaal luisteren? Het kan allemaal! Om je te helpen in je zoektocht geven we graag enkele kijk- en luistertips.
Dikkie Dik en de verdwenen knuffel
Dikkie Dik ontdekt dat Beer, zijn allerliefste knuffel, is verdwenen. Dat is best erg, want zonder Beer kan hij niet slapen. Maar gelukkig is er Poes Muis, Dikkie Diks vriendinnetje. Samen gaan ze vrolijk op zoek naar de knuffel. Het bed wordt een trampoline. En buiten op de waslijn halen ze heuse circustoeren uit. Op hun zoektocht naar Beer ontdekken de vriendjes nieuwe plekken, zoals het strand en het weiland. En ze ontmoeten dieren die ze nooit eerder hebben gezien. Het wordt een dag vol pret en avonturen. Eentje met een happy end, natuurlijk!
Dit bioscoopdebuut van Dikkie Dik is gebaseerd op de prentenboeken van Jet Boeke. De rode kater is al jarenlang bijzonder populair bij de allerkleinsten. Tijdens deze film kunnen ze naar hartenlust meedoen, roepen en dansen. De lichten in de filmzaal gaan trouwens niet volledig uit, wat voor de jongsten aangenamer is dan een volledig donkere zaal. De stem van de verteller zal bij (groot)ouders nostalgie oproepen, want dat is niemand minder dan Jan Decleir.
De film is een samenwerking met Ketnet Junior. Een trailer kan je hier bekijken. Voor wie nog wil nagenieten is er ook een boek van de film, uitgegeven bij Gottmer. 3+
Vos en Haas redden het bos
Er gebeuren rare dingen in het bos. Niemand weet waar Uil is, en uit het niets is er plots een groot meer verschenen. Vos en Haas willen onderzoeken wat er aan de hand is en hun vriend Uil vinden.
Ze ontmoeten een groep ondeugende ratten die hen naar de geheime schuilplaats van de slimme Bever brengt. Daar ontdekken ze een verborgen onderwaterparadijs! Maar ze merken ook dat dingen niet zijn zoals ze lijken. Zullen Vos en Haas op tijd een uitweg vinden? Kunnen ze het bos redden?
Vos en Haas zijn al meer dan 25 jaar bekend door de boekenreeks, geschreven door Sylvia Vanden Heede en prachtig geïllustreerd door Thé Tjong-Khing. De boodschap van deze allereerste bioscoopfilm van de bosvrienden is vriendschap. Vos, Haas, Ever en Bever zingen er zelfs een aanstekelijk lied over: ‘Vriendschap wint’.
Vos en Haas redden het bos speelt vanaf 23 oktober in de Belgische filmzalen. Voor wie benieuwd is: hier vind je de trailer.
Tip: uitgeverij Lannoo bracht het gelijknamige boek opnieuw uit met een nieuwe cover (gebaseerd op de filmposter). 4+
Wist je dat… leden van de Gezinsbond via onze webshop 2 euro spaarkorting krijgen bij aankoop van een filmticket voor Kinepolis?
De wilde robot
ROZZUM unit 7143, kortweg Roz, is een robot met een mooi karakter. Ze geeft niet op, is leergierig en wil anderen helpen.
Na een schipbreuk belandt ze op een eiland, waar alleen dieren wonen. Die leren Roz hoe ze in het wild kan leven. Ook wanneer de robot zich over een ganzenjong ontfermt, wordt ze met raad en daad bijgestaan door haar nieuwe vrienden.
Dit is een ontroerende en visueel schitterende verfilming van het gelijknamige boek van Peter Brown (uitgegeven door Querido).
Voor wie een voorproefje wil van deze animatiefilm: klik hier voor de trailer. 6+
LEES OOK > Wanneer is je kleuter klaar voor de bioscoop?
Piep Fladdermuis en het Drasmoeras
Piep Fladdermuis is een bijzondere vleermuis: hij is niet bang in het licht. Hij is er zelfs dol op. Zodra hij merkt dat de andere Fladdermuizen ondersteboven hangen in de Grote Grot, vliegt hij eropuit. Op een morgen is zijn zusje Muis verdwenen. Piep vleermuist ervandoor om haar te zoeken.
Zo vliegt hij verder dan hij ooit is geweest, helemaal tot in het Drasmoeras. Daar ontmoet hij Venus Vliegenvanger, die eigenlijk een veggie vleesetende plant blijkt te zijn. Venus is immers vast van plan om nooit of te nimmer nog vlees te eten. Maar kan deze oerwoudreus die belofte wel houden? En zal het Piep lukken om zusje Muis terug te vinden?
Een spannend en komisch hoorspel, toegankelijk via een 3-in-1-boek, uitgegeven door Het Geluidshuis. Kim Crabeels schreef het scenario en de boektekst, illustraties zijn van Emma Thyssen en Koen Brandt zorgde voor muziek en regie. Tot de stemmencast behoren o.a. Dominique Van Malder, Evelien Bosmans en Tine Embrechts. 6+
Tip: leden van de Gezinsbond genieten van spaarkorting bij het Geluidshuis.
Pinokkio
De straatarme houtsnijder Gepetto maakt een sprekende pop, Pinokkio. Hierdoor staat het rustige dorpje Geriatrio op stelten. Vader en zoon zijn het niet altijd met elkaar eens, met de nodige gevolgen.
Na een heel korte schoolcarrière wordt Pinokkio circusartiest, hangjongere, waakhond, lange-afstandszwemmer, drumvel en zelfs een droog walvishaai-brokje. Dat dreigt niet goed af te lopen. Gelukkig is er vader Gepetto.
Dit knotsgekke luisteravontuur is het twintigste hoorspel van Het Geluidshuis. Verteller is Warre Borgmans, Pinokkio kreeg de stem van Tine Embrechts en verder herkennen we in de stemmencast o.a. ook nog Gène Bervoets, Alex Agnew, Tom Van Dyck, Bart Peeters en Sien Eggers. Lezen, kijken, luisteren en lachen maar! 8+
Tip: leden van de Gezinsbond genieten van spaarkorting bij het Geluidshuis.
Gepubliceerd op: 16/10/2024, laatste update op: 28/11/2024